JÓGA s Ivet

Lekce z pohodlí domova

Online lekce


Každé pondělí od 18:30


Zvýhodněná cena kurzu na 3-6 měsíců, jednotlivě 200,-/lekce cca 90min + záznam. 

První lekce na vyzkoušení zdarma.Co jsou online lekce:

Domácí lekce jsou asi nejjemnější varianta lekcí, co učím. Každý si může obsah přizpůsobit podle aktuálního rozpoložení, kondice a zdravotního stavu. Máte navíc velikou zásobu pomůcek (například podložení - knih, dek a polštářů, atd...)

Obsahují části odpočinkové, relaxační, obnovující, protahovací, někdy jsou naopak více posilující nebo soustředící či meditativní. Takže ať už se můžete hýbat více či méně, chcete se protáhnout po sportu nebo náročném dni, chcete jen na chvilku vypnout a zrelaxovat, je možnost si najít své. Můžete následovat všechny instrukce přesně, přidat si více opakování nebo naopak vynechat náročnější variace a zaměřit se na odpočinek. Nikdo další Vás nesleduje, jste v pohodlí domova a můžete praktikovat ze záznamu, pokud zrovna nestíháte nebo se k něčemu chcete vrátit. Máte ho k dispozici několik týdnů. Jsem tu také pro dotazy, individuální potřeby atd. Kdo má omezení, píše mi předem a já v lekcích zohledním a upozorním při konkrétních pozicích. Nejlépe, když Vás vidím a cvičíte na kameru, ale kdo nechce, nenutím. Třeba chcete jen poslouchat a být vedeni hlasem, odpočinout si a načerpat sil přítomností s námi. Najít si prostě chvíli čas pro sebe v domácím prostředí.

Pokud Vám to nejde? Najít si čas doma? Doporučuji si lekci pustit alespoň na pozadí toho, co děláte a uvidíte, že i tak vstřebáváte, vnímáte a najednou se Vám bude chtít se přidat, posadit se k tomu nebo na chvíli zavřít oči a prodýchnout s námi. I to pro začátek úplně stačí. Je to postupně též trénink vlastní disciplíny pro pravidelnou praxi na doma, která Vás posouvá a vede dále. Mimo jiné je dobré se naučit si doma kvalitně odpočinout ať už relaxací nebo pohybem a také se ve vlastních zájmech a činnostech navzájem respektovat se členy domácnosti.

Doporučuje se vytvořit si pro praxi (ať už cvičení, odpočinek nebo rozjímání a meditace) svoje speciální místečko, koutek, prostor atd. kde pravidelně praxi provádíte. Bude Vám to pomáhat v pravidelnosti a disciplíně. A disciplína je cesta ke spokojenému životu.

A v neposlední řadě - na vzdálenosti nezáleží. Energie proudí všude, je ji dostatek a speciální balíček energetické podpory je pro Vás, ať už jste kdekoliv nebo cvičíte třeba až druhý den. 
Chcete se přidat? Na e-mail Vám pošlu podrobnosti k připojení.

Podpora domácí jógové praxe

Seznam témat jednotlivých lekcí v podzimním semestru

Tento seznam slouží pro lepší orientaci a výběr ze záznamů proběhlých lekcí pro jejich účastníky. Po výběru tématu lekce, ke které se chcete vrátit (máte e-mail s odkazem a heslem), zadáte do vyhledávání předmětu e-mailu: 

Jóga online - záznam xx.xx.2023 (=datum) 

Pokud jste se o lekcích právě dozvěděli, zaujalo Vás některé téma a máte zájem o danou lekci shlédnout ze záznamu, je to možné, napište mi prosím na e-mail ivetakovalska@seznam.cz


Celkově téma podzimních lekcí - techniky pro "čištění, odpouštění" nepotřebného při období podzimu a uvolnění místa pro zachování dostatku podpůrné energie jako příprava na zimu. 

Radost a podpora dobré nálady a vitality při kratších dnech.


4.9.2023

Dech a soustředění, sestava pro aktivaci spodních energ. center (jemné posílení břicha), meditace - - > posílení životní energie, síly a radosti (+mantra LAM, VAM, RAM Sai).

11.9.2023

Jemné protažení; energetická práce - načerpání a doplnění energie, ozdravení těla, pozorování dechu a prány, "odpouštění " a čištění; podpora spodních energ. center (radost, zdraví, prožitek, existence); pratyahara (práce s myslí) "jak si udržovat kvalitní zdraví" a "uzdravování bolavých míst"

18.9.2023

Jemné protažení; energetická práce - načerpání a doplnění energie, ozdravení těla, pozorování dechu a prány, "odpouštění " a čištění; podpora spodních energ. center (radost, zdraví, prožitek, existence); pratyahara (práce s myslí) "jak si udržovat kvalitní zdraví" a "uzdravování bolavých míst"

25.9.2023

Cvičení a pozdrav z Krku. 

2.10.2023

Jemné uvolnění a protažení, otevírání hrudníku, zaměření se na dech, délku dechu a pohyb s dechem. 

9.10.2023

Jemné protažení, obnova a udržení energie. Plný jógový dech. Střídavý dech (nádí šodhána), Energetické balancování, centrování a torze (rotace), otevírání hrudníku, soustředění a pozornost, koncentrace, ásany na proudění energie ve spodních energetických centrech, kleště, ryba (kobra), na závěr energetické obnovení (EO) a vysvětlení techniky Tratak. 

16.10.2023

část sestavy SIMILIRIS od YFE - přípravná pro tělo a rozehřívací na sestavu Rishikesh. Meditace dokonalé bytosti (pro vlastní osobní použití)

23.10.2023

prodýchání, jemné protažení nohou a dolních končetin s jemnou masáží ťapek, pozice kobry. Meditace 7 stupňů prostředí a pečetě (na harmonizace energetických center (vyladění záměrů a cesty životem))

30.10.2023

Dech, plný jógový dech, dobování plného dechu 5:3:2 a další rozvoj. Střídavý dech. Břišní (abdominální) část přípravné sestavy Similiris včetně přechodu na Sarvangásanu (svíčku) + Sarvangásana, + ryba, jemné torze (rotace). Odpočinek a meditace světla.

6.11.2023

Prodýchání, pozdrav Khatu pránam a meditace Hradu radosti a štěstí na Ostrově svobody. 

13.11.2023

Plný jógový dech, prána, energetická práce pro rovnováhu, klid a harmonii, jemné protažení a aktivace spodních energ. center, sarvangasana (svíčka), ryba, shavasana

20.11.2023

Energetická obnova, ochrana a rovnováha a to pomocí technik:Ochranné obaly světla. Energetický krouživými proud. Meditace světla lehkosti. Energetické balancování, centrování, torze. Celé energetické obnovení. Povídání na téma Kléše, bdělý pozorovatel, vzdávání se zažitých vzorců, poznávání sebe sama a oproštění se od "zátěží", které brzdí v poznání a rozvoji.

27.11.2023

Zaměření se na prožitek a uvolnění v pozicích sestavy na podporu a harmonizaci meridiánu ledvin a močového měchýře. Sestava z knihy od Vlasáková Barbory.
Meditace díkuvzdání (vděčnosti). 

4.12.2023

cvičení ze záznamu - zdravotní indispozice

11.12.2023

Jemná lekce - méně pozic, jemné přechody, odpočinek, delší čas a prožitek. Pozice s pomůckami.
Ásany + dech + Mudry

Hloubkové protažení, kompenzace uzavřeného hrudníku tedy jeho otevírání a uvolnění, dechová vlna, krouživými energetický proud, uvolnění beder, kyčlí a stehen, prána a její pozorování. Krátká relaxace s meditaci světla na závěr.  

18.12.2023 - Před-Vánoční speciál

Energetické proudy a meditace podpory. První a poslední část pozdravu slunce Suria Namaskar. Vedená relaxace - aroma procházka.


Nenašli jste, co jste hledali? 

Zkuste individuální lekci jógy, kde se zaměříme na Vaše konkrétní potřeby. 

© 2023 FYMAJORA - Mgr. Iveta Kovalská
Tel: 774 271 091
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!